ERA-2HKD12R4X
Mfr.Part #
ERA-2HKD12R4X
Description
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
12.4Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Thin Film
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HKD12R4X
Panasonic ERA-2HKD12R4X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C