ERA-2HKD12R0X
Mfr.Part #
ERA-2HKD12R0X
Description
RES SMD 12 OHM 0.5% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
12Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HKD12R0X
Panasonic ERA-2HKD12R0X
ERA-2H Series, Thin Film, 12Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C