ERA-2HHD37R4X
Mfr.Part #
ERA-2HHD37R4X
Description
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
37.4Ohms
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HHD37R4X
Panasonic ERA-2HHD37R4X
ERA-2H Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C