ERA-2HEC4121X
Mfr.Part #
ERA-2HEC4121X
Description
RES SMD 4.12K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.12kOhms
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HEC4121X
Panasonic ERA-2HEC4121X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C