ERA-2HEC4021X
Mfr.Part #
ERA-2HEC4021X
Description
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.02kOhms
Supplier Device Package :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HEC4021X
Panasonic ERA-2HEC4021X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C