ERA-2HEC3900X
Mfr.Part #
ERA-2HEC3900X
Description
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
390Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Thin Film
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HEC3900X
Panasonic ERA-2HEC3900X
ERA-2H Series, Thin Film, 390Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C