ERA-2HEC3600X
Mfr.Part #
ERA-2HEC3600X
Description
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
360Ohms
Datasheets
ERA-2HEC3600X
Panasonic ERA-2HEC3600X
ERA-2H Series, Thin Film, 360Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C