ERA-2HEC3571X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2HEC3571X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.57kOhms
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HEC3571X
Panasonic ERA-2HEC3571X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.57kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C