ERA-2HEC3480X
Mfr.Part #
ERA-2HEC3480X
Description
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
348Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HEC3480X
Panasonic ERA-2HEC3480X
ERA-2H Series, Thin Film, 348Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C