ERA-2HEC3010X
Mfr.Part #
ERA-2HEC3010X
Description
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
301Ohms
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HEC3010X
Panasonic ERA-2HEC3010X
ERA-2H Series, Thin Film, 301Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C