ERA-2HEC3001X
Mfr.Part #
ERA-2HEC3001X
Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HEC3001X
Panasonic ERA-2HEC3001X
ERA-2H Series, Thin Film, 3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C