ERA-2HEC2800X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2800X
Description
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
280Ohms
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HEC2800X
Panasonic ERA-2HEC2800X
ERA-2H Series, Thin Film, 280Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C