ERA-2HEC2741X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2741X
Description
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.74kOhms
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HEC2741X
Panasonic ERA-2HEC2741X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.74kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C