ERA-2HEC2611P
Mfr.Part #
ERA-2HEC2611P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.61kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HEC2611P
ERA-2H Series, Thin Film, 2.61kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C