ERA-2HEC2490X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2490X
Description
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
249Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HEC2490X
Panasonic ERA-2HEC2490X
ERA-2H Series, Thin Film, 249Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C