ERA-2HEC2371X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2371X
Description
RES SMD 2.37K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
ERA-2H
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
2.37kOhms
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HEC2371X
Panasonic ERA-2HEC2371X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.37kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C