ERA-2HEC2260X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2260X
Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
226Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HEC2260X
Panasonic ERA-2HEC2260X
ERA-2H Series, Thin Film, 226Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C