ERA-2HEC2200X
Mfr.Part #
ERA-2HEC2200X
Description
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/16W 0402
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
220Ohms
Datasheets
ERA-2HEC2200X
Panasonic ERA-2HEC2200X
ERA-2H Series, Thin Film, 220Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C