ERA-2HEC1912X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1912X
Description
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
19.1kOhms
Datasheets
ERA-2HEC1912X
Panasonic ERA-2HEC1912X
ERA-2H Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C