ERA-2HEC1801X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1801X
Description
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
1.8kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HEC1801X
Panasonic ERA-2HEC1801X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C