ERA-2HEC1742X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1742X
Description
RES SMD 17.4K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
17.4kOhms
Tolerance :
±0.25%
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-2HEC1742X
Panasonic ERA-2HEC1742X
ERA-2H Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C