ERA-2HEC1542X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1542X
Description
RES SMD 15.4K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
2
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Resistance :
15.4kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HEC1542X
Panasonic ERA-2HEC1542X
ERA-2H Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C