ERA-2HEC1501X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1501X
Description
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
1.5kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HEC1501X
Panasonic ERA-2HEC1501X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C