ERA-2HEC1432X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1432X
Description
RES SMD 14.3K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
14.3kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HEC1432X
Panasonic ERA-2HEC1432X
ERA-2H Series, Thin Film, 14.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C