ERA-2HEC1431X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1431X
Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.43kOhms
Tolerance :
±0.25%
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2HEC1431X
Panasonic ERA-2HEC1431X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C