ERA-2HEC1402X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2HEC1402X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 14K OHM 0.25% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ERA-2H
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistance :
14kOhms
Datasheets
ERA-2HEC1402X
Panasonic ERA-2HEC1402X
ERA-2H Series, Thin Film, 14kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C