ERA-2HEC1401X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1401X
Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
1.4kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HEC1401X
Panasonic ERA-2HEC1401X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C