ERA-2HEC1301X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1301X
Description
RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
1.3kOhms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HEC1301X
Panasonic ERA-2HEC1301X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C