ERA-2HEC1242X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1242X
Description
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
12.4kOhms
Datasheets
ERA-2HEC1242X
Panasonic ERA-2HEC1242X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C