ERA-2HEC1132X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1132X
Description
RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
11.3kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-2HEC1132X
Panasonic ERA-2HEC1132X
ERA-2H Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C