ERA-2HEC1102X
Mfr.Part #
ERA-2HEC1102X
Description
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
11kOhms
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HEC1102X
Panasonic ERA-2HEC1102X
ERA-2H Series, Thin Film, 11kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C