ERA-2HEB8661X
Mfr.Part #
ERA-2HEB8661X
Description
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/16W 0402
Thin Film
Supplier Device Package :
Resistance :
8.66kOhms
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HEB8661X
Panasonic ERA-2HEB8661X
ERA-2H Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C