ERA-2HEB7151X
Mfr.Part #
ERA-2HEB7151X
Description
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Resistance :
7.15kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-2HEB7151X
Panasonic ERA-2HEB7151X
ERA-2H Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C