ERA-2HEB5600X
Mfr.Part #
ERA-2HEB5600X
Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
560Ohms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
2
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB5600X
Panasonic ERA-2HEB5600X
ERA-2H Series, Thin Film, 560Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C