ERA-2HEB4640X
Mfr.Part #
ERA-2HEB4640X
Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
464Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HEB4640X
Panasonic ERA-2HEB4640X
ERA-2H Series, Thin Film, 464Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C