ERA-2HEB4221X
Mfr.Part #
ERA-2HEB4221X
Description
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/16W 0402
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Power Rating :
63mW
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
4.22kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB4221X
Panasonic ERA-2HEB4221X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C