ERA-2HEB3901X
Mfr.Part #
ERA-2HEB3901X
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.9kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HEB3901X
Panasonic ERA-2HEB3901X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C