ERA-2HEB3570X
Mfr.Part #
ERA-2HEB3570X
Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
357Ohms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HEB3570X
Panasonic ERA-2HEB3570X
ERA-2H Series, Thin Film, 357Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C