ERA-2HEB3300X
Mfr.Part #
ERA-2HEB3300X
Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
330Ohms
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2HEB3300X
Panasonic ERA-2HEB3300X
ERA-2H Series, Thin Film, 330Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C