ERA-2HEB3090X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2HEB3090X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
309Ohms
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
ERA-2H
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ERA-2HEB3090X
Panasonic ERA-2HEB3090X
ERA-2H Series, Thin Film, 309Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C