ERA-2HEB2670X
Mfr.Part #
ERA-2HEB2670X
Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Power Rating :
63mW
Resistance :
267Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HEB2670X
Panasonic ERA-2HEB2670X
ERA-2H Series, Thin Film, 267Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C