ERA-2HEB2431X
Mfr.Part #
ERA-2HEB2431X
Description
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.43kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HEB2431X
Panasonic ERA-2HEB2431X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.43kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C