ERA-2HEB1690X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1690X
Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
169Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB1690X
Panasonic ERA-2HEB1690X
ERA-2H Series, Thin Film, 169Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C