ERA-2HEB1602X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1602X
Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
16kOhms
Datasheets
ERA-2HEB1602X
Panasonic ERA-2HEB1602X
ERA-2H Series, Thin Film, 16kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C