ERA-2HEB1601X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1601X
Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
1.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2HEB1601X
Panasonic ERA-2HEB1601X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C