ERA-2HEB1542X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1542X
Description
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
15.4kOhms
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HEB1542X
Panasonic ERA-2HEB1542X
ERA-2H Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C