ERA-2HEB1471X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1471X
Description
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
1.47kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-2HEB1471X
Panasonic ERA-2HEB1471X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.47kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C