ERA-2HEB1331X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1331X
Description
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
ERA-2H
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
1.33kOhms
Datasheets
ERA-2HEB1331X
Panasonic ERA-2HEB1331X
ERA-2H Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C