ERA-2HEB1212X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1212X
Description
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
12.1kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HEB1212X
Panasonic ERA-2HEB1212X
ERA-2H Series, Thin Film, 12.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C