ERA-2HEB1151P
Mfr.Part #
ERA-2HEB1151P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB1151P
ERA-2H Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C